Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/images/tkd/th/tkd_kids_1600_th.jpg) is not within the allowed path(s): (/home/tkdkshu1/public_html/zenpower.hu:/home/sessions/tkdkshu1:/home/tmps/tkdkshu1:/opt/remi/php80/root/usr/share/pear:/usr/share/pear:/tmp) in /home/tkdkshu1/public_html/zenpower.hu/libraries/src/Filesystem/File.php on line 649
TKD Kids Program
A gyerekek már 4 éves kortól elkezdhetnek ismerkedni a Taekwon-do világával...

Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/images/tkd/th/Zsolti-helyettesit_1024x768_th.jpg) is not within the allowed path(s): (/home/tkdkshu1/public_html/zenpower.hu:/home/sessions/tkdkshu1:/home/tmps/tkdkshu1:/opt/remi/php80/root/usr/share/pear:/usr/share/pear:/tmp) in /home/tkdkshu1/public_html/zenpower.hu/libraries/src/Filesystem/File.php on line 649
Ha minden gyermek harcművészetet tanulna...
...ez a világ boldogabb hely lenne...

Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/images/tkd/th/taekwondix_th.JPG) is not within the allowed path(s): (/home/tkdkshu1/public_html/zenpower.hu:/home/sessions/tkdkshu1:/home/tmps/tkdkshu1:/opt/remi/php80/root/usr/share/pear:/usr/share/pear:/tmp) in /home/tkdkshu1/public_html/zenpower.hu/libraries/src/Filesystem/File.php on line 649
Taekwondix System
A játék a legjobb tanítómester... ;-)

Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/images/csabimester/th/_MG_3920_1600_th.jpg) is not within the allowed path(s): (/home/tkdkshu1/public_html/zenpower.hu:/home/sessions/tkdkshu1:/home/tmps/tkdkshu1:/opt/remi/php80/root/usr/share/pear:/usr/share/pear:/tmp) in /home/tkdkshu1/public_html/zenpower.hu/libraries/src/Filesystem/File.php on line 649
Harcművészet
A folyamatos és rendszeres gyakorlás tökéletesíti a mozgást, a koncentrációt, a testet és a lelket.

Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/images/tkd/th/VK2016-Csabi-pandae_1600_th.jpg) is not within the allowed path(s): (/home/tkdkshu1/public_html/zenpower.hu:/home/sessions/tkdkshu1:/home/tmps/tkdkshu1:/opt/remi/php80/root/usr/share/pear:/usr/share/pear:/tmp) in /home/tkdkshu1/public_html/zenpower.hu/libraries/src/Filesystem/File.php on line 649
Küzdősport
Ha elég kitartó vagy, akár bajnokká is válhatsz...

Mi a Taekwon-do?

Harcművészet, küzdősport, életmód. Mozgásanyagát tekintve a taekwon-do rendkívül sokoldalú harcművészet. Bázistechnikákra alapozva a formagyakorlatokon és formai küzdelmeken keresztül eljutnak a tanítványok az éles szabad küzdelmekig, és önvédelemig, majd a keménységet és ügyességet fejlesztő töréstechnikákig.

Érdekel bővebben is...

TKD Kids Program

Játszva tanulni a fegyelmet? Igen! :-) A program elsősorban 4-7 éves gyerekek fejlesztésére lett összeállítva taekwon-do instruktorok, pedagógusok és pszichológusok segítségével, de sokszor a nagyobb gyerekek vagy akár a felnőttek edzései során is alkalmazható módszereket, játékokat tartalmaz. :)

Kíváncsi vagyok a részletekre...

Korcsoportok

A Zen Power TKD Klubban három korcsoportban tartjuk az edzéseket, mivel minden korosztály más igényekkel bír. Akár ovis, iskolás gyermeked hoznád, akár Te kezdenél taekwon-do-t tanulni, nálunk jó helyen jársz.

Mit kapnak az egyes csoportok?
Játék a szünetben

Játék a szünetben

Miért engedjük a szabad játékot edzés előtt/szünetben/után?

A harcművészet kőkemény rend és fegyelem, nem? De.

Ez mégsem zárja ki a szabad játékot, sőt. Így könnyebb megtanulni az önfegyelmet és a határokat.


Nemrég feldobta a Facebook emlékként ezt a kis videót. 

{source}
<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fzenpowertkd%2Fvideos%2F515750188803387%2F&show_text=1&width=560" width="560" height="445" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media" allowFullScreen="true"></iframe>
{/source}

Szóval miért engedjük a szabad játékot edzés előtt/szünetben/után?

  • mert kialakul a rendszer,
  • mert vigyáznak egymásra,
  • mert feszegetik a határaikat,
  • mert kúsznak, másznak, ugranak, fejlődnek,
  • mert látszik mire fogékonyak aznap...

A harcművészetek alapja a rend, rendszer és fegyelem. A gyerekeknek azonban a tanulás a határok kereséséről szól, a bukásokból való tanulásról. Mármint szó szerint és átvitt értelemben is…

Ha elesik, feláll és megy tovább. Ha valami nem sikerül elsőre, gyakorol, és újra megpróbálja. Majd újra meg újra.

Így tanulnak járni a kisbabák, így tanulnak futni, biciklizni, és még számtalan más készséget így sajátítanak el.
Ezért nagy szükség van arra, hogy egy edzésen/foglalkozáson belül is legyen lehetőségük elmenni a határokig.

Természetesen határokra szükség van.

Nálunk ez azt jelenti, hogy addig mehet a szabad játék, amíg nem sír (nem sérül meg) senki. Vagyis a legfontosabb alapszabály, hogy másban ne tegyenek kárt.
Fura ezt olvasni egy harcművésztől, igaz? :)

De nagyon működik. Igen, lesz majd, mikor “harcolunk” (értsd: küzdünk) egymással, de akkor is keretek között. Viszont ha szabad játék van, akkor csak úgy harcolhatnak, hogy a másik is élvezze a játékot. Ez automatikusan önkontrollra nevel - nekünk, edzőknek csak minimálisan kell beavatkozni.

Néha olyan játékokat találnak ki, amelyekkel nekünk is ötleteket adnak, hogy éppen aznap éppen az a csapat mire “vevő”. Mit játszanak szívesen.

  • Van, hogy megállás nélkül fogócskáznak. Hibátlan - a fogó játékok kiváló gyorsaság- és reakciókészség-fejlesztők.
  • Van, hogy ugrálnak, és bukfenceznek. Nagyszerű - akkor gyakorolhatjuk az eséseket, gurulásokat.
  • Van, hogy akadálypályát építenek maguktól. Kiváló! Tegyük be az edzésbe is!

Én 8 évesen kezdtem, és kisgyerekként az egyik legjobb része volt az edzéseknek az edzés előtti szabad birkózás a szőnyegeken. Bemelegedtünk, feszültséget levezettünk, és sosem sérült meg senki - mindig vigyáztunk egymásra. A mai napig hálás vagyok ezért Kili Anikó mesternek, aki a nevelő edzőm volt.

Szóval hagyd a gyereket játszani, és figyeld, hogy mit játszik, és hogyan. Húzd meg a határokat, de azon belül engedd szabadon játszani - ne határozd meg minden mozdulatát.

Játékra fel!

-Csabi mester-

Tags: